Arbitri
La cartonașe și faulturi, arbitrul cântărește adesea mai mult decât echipele. Diferența e calculată față de media ligii în care arbitrează. Apar doar arbitrii cu cel puțin 3 meciuri.
| Arbitru | Meciuri | Galbene pe meci | Față de ligă | Faulturi pe meci | Față de ligă |
|---|---|---|---|---|---|
| R. Vidican | 14 | 5,93 | +39% | 24,9 | +3% |
| F. Andrei | 13 | 5,69 | +34% | 22,5 | −7% |
| M Donohue | 5 | 5,60 | +55% | 28,4 | +32% |
| M. Bîrsan | 18 | 5,39 | +26% | 26,4 | +10% |
| C. Moldoveanu | 4 | 5,25 | +23% | 22,5 | −7% |
| I. Călin | 9 | 4,89 | +15% | 24,0 | −0% |
| S. Vădana | 5 | 4,80 | +13% | 25,2 | +4% |
| S Allison | 4 | 4,75 | +32% | 27,0 | +25% |
| R. Petrescu | 12 | 4,67 | +10% | 25,5 | +6% |
| A. Cojocaru | 15 | 4,47 | +5% | 21,5 | −11% |
| J Brooks | 78 | 4,37 | +21% | 21,7 | +0% |
| S. Colțescu | 16 | 4,31 | +1% | 21,9 | −9% |
| L Smith | 11 | 4,27 | +19% | 23,4 | +8% |
| T Robinson | 49 | 4,16 | +16% | 23,2 | +8% |
| A. Chivulete | 18 | 4,06 | −5% | 27,7 | +15% |
| D Bond | 23 | 4,04 | +12% | 21,5 | −0% |
| J Smith | 9 | 4,00 | +11% | 21,8 | +1% |
| A. Moroiţă | 12 | 4,00 | −6% | 24,4 | +1% |
| D England | 103 | 3,97 | +10% | 21,9 | +1% |
| S Attwell | 154 | 3,97 | +10% | 20,9 | −3% |
| H. Feșnic | 21 | 3,95 | −7% | 29,0 | +20% |
| P Bankes | 119 | 3,93 | +9% | 21,6 | +0% |
| D Coote | 100 | 3,93 | +9% | 23,6 | +9% |
| S Barrott | 66 | 3,86 | +7% | 20,2 | −6% |
| R Jones | 113 | 3,84 | +7% | 22,8 | +6% |
| T Bramall | 56 | 3,79 | +5% | 22,4 | +4% |
| M Salisbury | 64 | 3,78 | +5% | 22,7 | +5% |
| C Pawson | 158 | 3,77 | +5% | 23,2 | +8% |
| M. Barbu | 16 | 3,75 | −12% | 23,1 | −4% |
| I. Kovács | 16 | 3,75 | −12% | 22,6 | −6% |
| S Hooper | 130 | 3,74 | +4% | 21,5 | −0% |
| J Gillett | 89 | 3,72 | +3% | 20,1 | −7% |
| M Dean | 78 | 3,63 | +1% | 21,3 | −1% |
| A Taylor | 206 | 3,63 | +1% | 20,5 | −5% |
| C Kavanagh | 157 | 3,62 | +1% | 21,7 | +1% |
| P Tierney | 143 | 3,56 | −1% | 22,3 | +3% |
| I. Coza | 9 | 3,56 | −17% | 25,1 | +4% |
| T Harrington | 51 | 3,55 | −1% | 21,5 | −0% |
| H. Mladinovici | 10 | 3,50 | −18% | 20,7 | −14% |
| A Madley | 134 | 3,37 | −7% | 23,1 | +7% |
| G. Găman | 11 | 3,36 | −21% | 22,6 | −6% |
| S. Kovacs | 12 | 3,33 | −22% | 20,2 | −16% |
| M Oliver | 199 | 3,30 | −9% | 21,8 | +1% |
| A Kitchen | 6 | 3,17 | −12% | 24,5 | +14% |
| F Hallam | 7 | 3,14 | −13% | 22,0 | +2% |
| K Friend | 68 | 3,06 | −15% | 20,3 | −6% |
| I. Demetrescu | 3 | 3,00 | −30% | 23,3 | −3% |
| L Mason | 27 | 2,96 | −18% | 22,2 | +3% |
| J Moss | 74 | 2,84 | −21% | 19,6 | −9% |
| A Marriner | 81 | 2,78 | −23% | 18,4 | −14% |
| G Scott | 55 | 2,76 | −23% | 20,1 | −7% |
| T Kirk | 6 | 2,67 | −26% | 24,0 | +11% |
| M Atkinson | 84 | 2,58 | −28% | 18,8 | −13% |
| V. Flueran | 11 | 2,27 | −47% | 21,0 | −13% |
Roșu înseamnă un arbitru care scoate cu peste 10% mai multe galbene decât media ligii, verde unul cu peste 10% mai puține.