4–1
Newcastle
Cifrele de mai jos sunt predicția înghețată înainte de start, puse lângă ce s-a întâmplat.
CoventryNewcastle
15,0real 9
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 1913,2
Total estimat 28,2, interval 21–36, +11% față de ligă, real 28
Model de bază: 28,2 (folosit); Gbm v1: 28,2; Gbm v2: 28,0; Gbm s1 (șuturi): 28,1
4,7real 6
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 64,0
Total estimat 8,7, interval 5–13, +0% față de ligă, real 12
5,1real 2
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 64,1
Total estimat 9,2, interval 5–14, −8% față de ligă, real 8
Model de bază: 9,2 (folosit); Gbm v1: 9,6; Gbm v2: 10,3
12,9real 3
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 1011,0
Total estimat 23,9, interval 17–31, +9% față de ligă, real 13
Model de bază: 22,9; Gbm v1: 23,9 (folosit); Gbm v2: 23,9
1,7real 1
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 12,0
Total estimat 3,7, interval 1–6, −3% față de ligă, real 2
Model de bază: 3,9; Gbm v1: 3,7 (folosit); Gbm v2: 3,6
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 28,2, interval 21–36
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 24,5 peste | 74% | 1,35 | 26% | 3,83 |
| 26,5 peste | 60% | 1,67 | 40% | 2,49 |
| 27,5 peste | 53% | 1,87 | 47% | 2,14 |
| 28,5 sub | 46% | 2,15 | 54% | 1,87 |
| 29,5 sub | 40% | 2,48 | 60% | 1,68 |
| 30,5 sub | 34% | 2,94 | 66% | 1,52 |
Șuturi pe poartă total estimat 8,7, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 76% | 1,32 | 24% | 4,14 |
| 7,5 peste | 64% | 1,57 | 36% | 2,74 |
| 8,5 peste | 51% | 1,98 | 49% | 2,02 |
| 9,5 peste | 38% | 2,65 | 62% | 1,61 |
| 10,5 peste | 27% | 3,77 | 73% | 1,36 |
Cornere total estimat 9,2, interval 5–14
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 7,5 peste | 69% | 1,45 | 31% | 3,23 |
| 8,5 sub | 57% | 1,76 | 43% | 2,32 |
| 9,5 sub | 45% | 2,24 | 55% | 1,81 |
| 10,5 sub | 33% | 3,06 | 67% | 1,49 |
| 11,5 sub | 23% | 4,35 | 77% | 1,30 |
Faulturi total estimat 23,9, interval 17–31
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 21,5 sub | 68% | 1,48 | 32% | 3,09 |
| 22,5 sub | 60% | 1,67 | 40% | 2,50 |
| 23,5 sub | 52% | 1,94 | 48% | 2,07 |
| 24,5 sub | 44% | 2,28 | 56% | 1,78 |
| 25,5 sub | 37% | 2,73 | 63% | 1,58 |
Cartonașe galbene total estimat 3,7, interval 1–6
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 1,5 peste | 87% | 1,15 | 13% | 7,64 |
| 2,5 sub | 70% | 1,43 | 30% | 3,34 |
| 3,5 sub | 49% | 2,03 | 51% | 1,97 |
| 4,5 sub | 31% | 3,22 | 69% | 1,45 |
| 5,5 sub | 17% | 5,90 | 83% | 1,20 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 77
- Galbene pe meci
- 4,4
- Faulturi pe meci
- 21,8
- Ajustare la galbene
- +14,8%
- Ajustare la faulturi
- −0,2%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Coventry
Media ultimelor 5 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 10,2 / 17,4
- Șuturi pe poartă
- 3,2 / 4,4
- Cornere
- 4,0 / 4,6
- Faulturi
- 12,0 / 10,4
- Cartonașe galbene
- 0,8 / 1,6
- Ofsaiduri
- – / –
Newcastle
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 11,5 / 17,5
- Șuturi pe poartă
- 4,2 / 5,6
- Cornere
- 4,2 / 5,6
- Faulturi
- 10,6 / 13,0
- Cartonașe galbene
- 2,0 / 2,4
- Ofsaiduri
- – / –