0–3
Man City
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
LiverpoolMan City
13,6real 13
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 1512,8
Total estimat 26,4, interval 19–34, +4% față de ligă, real 28
Model de bază: 26,4 (folosit); Gbm v1: 26,7; Gbm v2: 26,7; Gbm s1 (șuturi): 25,6
4,5real 6
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 44,6
Total estimat 9,1, interval 5–13, +5% față de ligă, real 10
Model de bază: 9,1 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 9,6
5,2real 5
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 65,4
Total estimat 10,6, interval 6–15, +6% față de ligă, real 11
Model de bază: 10,6 (folosit); Gbm v1: 10,2; Gbm v2: 9,8
12,0real 19
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 1410,6
Total estimat 22,6, interval 16–29, +3% față de ligă, real 33
Model de bază: 22,1; Gbm v1: 22,6 (folosit); Gbm v2: 22,8
1,8real 4
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 22,1
Total estimat 3,9, interval 1–7, +4% față de ligă, real 6
Model de bază: 3,7; Gbm v1: 3,9 (folosit); Gbm v2: 4,1
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 26,4, interval 19–34
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 24,5 peste | 62% | 1,62 | 38% | 2,61 |
| 25,5 peste | 54% | 1,84 | 46% | 2,19 |
| 26,5 peste | 48% | 2,08 | 52% | 1,92 |
| 27,5 peste | 41% | 2,44 | 59% | 1,69 |
| 28,5 sub | 35% | 2,87 | 65% | 1,54 |
Șuturi pe poartă total estimat 9,1, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 7,5 peste | 68% | 1,46 | 32% | 3,17 |
| 8,5 peste | 56% | 1,80 | 44% | 2,25 |
| 9,5 peste | 43% | 2,34 | 57% | 1,75 |
| 10,5 sub | 31% | 3,18 | 69% | 1,46 |
| 11,5 sub | 22% | 4,63 | 78% | 1,28 |
Cornere total estimat 10,6, interval 6–15
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 8,5 peste | 71% | 1,41 | 29% | 3,42 |
| 9,5 peste | 60% | 1,68 | 40% | 2,48 |
| 10,5 peste | 48% | 2,06 | 52% | 1,94 |
| 11,5 sub | 37% | 2,67 | 63% | 1,60 |
| 12,5 sub | 28% | 3,54 | 72% | 1,39 |
Faulturi total estimat 22,6, interval 16–29
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 20,5 peste | 65% | 1,54 | 35% | 2,84 |
| 21,5 peste | 57% | 1,76 | 43% | 2,32 |
| 22,5 peste | 49% | 2,04 | 51% | 1,96 |
| 23,5 peste | 41% | 2,42 | 59% | 1,71 |
| 24,5 peste | 34% | 2,94 | 66% | 1,52 |
Cartonașe galbene total estimat 3,9, interval 1–7
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 1,5 peste | 89% | 1,12 | 11% | 9,13 |
| 2,5 peste | 74% | 1,36 | 26% | 3,80 |
| 3,5 peste | 55% | 1,81 | 45% | 2,23 |
| 4,5 peste | 36% | 2,80 | 64% | 1,56 |
| 5,5 peste | 21% | 4,82 | 79% | 1,26 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 156
- Galbene pe meci
- 3,6
- Faulturi pe meci
- 21,6
- Ajustare la galbene
- −4,3%
- Ajustare la faulturi
- −0,8%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Liverpool
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 14,6 / 12,1
- Șuturi pe poartă
- 4,8 / 4,5
- Cornere
- 5,5 / 4,1
- Faulturi
- 12,1 / 11,1
- Cartonașe galbene
- 2,0 / 2,5
- Ofsaiduri
- – / –
Man City
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 15,9 / 10,5
- Șuturi pe poartă
- 5,3 / 3,7
- Cornere
- 7,4 / 4,3
- Faulturi
- 9,1 / 12,3
- Cartonașe galbene
- 1,4 / 1,9
- Ofsaiduri
- – / –