3–1
Nott'm Forest
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
Crystal PalaceNott'm Forest
14,1real 13
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 2413,7
Total estimat 27,8, interval 20–36, +9% față de ligă, real 37
Model de bază: 27,8 (folosit); Gbm v1: 26,9; Gbm v2: 26,9; Gbm s1 (șuturi): 26,8
4,2real 7
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 64,4
Total estimat 8,6, interval 5–13, −0% față de ligă, real 13
Model de bază: 8,6 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 8,9
4,0real 5
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 84,7
Total estimat 8,8, interval 5–13, −12% față de ligă, real 13
Model de bază: 8,8 (folosit); Gbm v1: 9,6; Gbm v2: 9,4
10,3real 11
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 1012,3
Total estimat 22,5, interval 16–29, +3% față de ligă, real 21
Model de bază: 21,5; Gbm v1: 22,5 (folosit); Gbm v2: 22,4
1,7real 2
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 21,8
Total estimat 3,5, interval 1–6, −8% față de ligă, real 4
Model de bază: 3,3; Gbm v1: 3,5 (folosit); Gbm v2: 3,5
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 27,8, interval 20–36
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 24,5 peste | 71% | 1,42 | 29% | 3,40 |
| 25,5 peste | 64% | 1,57 | 36% | 2,76 |
| 26,5 peste | 58% | 1,73 | 42% | 2,38 |
| 27,5 peste | 51% | 1,96 | 49% | 2,04 |
| 28,5 peste | 45% | 2,24 | 55% | 1,81 |
| 29,5 peste | 38% | 2,64 | 62% | 1,61 |
Șuturi pe poartă total estimat 8,6, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 76% | 1,32 | 24% | 4,09 |
| 7,5 peste | 63% | 1,59 | 37% | 2,70 |
| 8,5 peste | 50% | 1,99 | 50% | 2,01 |
| 9,5 peste | 37% | 2,72 | 63% | 1,58 |
| 10,5 peste | 26% | 3,90 | 74% | 1,34 |
Cornere total estimat 8,8, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 75% | 1,34 | 25% | 3,96 |
| 7,5 peste | 63% | 1,60 | 37% | 2,67 |
| 8,5 peste | 50% | 2,00 | 50% | 2,00 |
| 9,5 peste | 38% | 2,60 | 62% | 1,62 |
| 10,5 peste | 28% | 3,57 | 72% | 1,39 |
Faulturi total estimat 22,5, interval 16–29
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 20,5 peste | 64% | 1,56 | 36% | 2,80 |
| 21,5 sub | 56% | 1,77 | 44% | 2,30 |
| 22,5 sub | 48% | 2,07 | 52% | 1,94 |
| 23,5 sub | 41% | 2,46 | 59% | 1,69 |
| 24,5 sub | 33% | 2,99 | 67% | 1,50 |
Cartonașe galbene total estimat 3,5, interval 1–6
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 1,5 peste | 85% | 1,17 | 15% | 6,84 |
| 2,5 peste | 67% | 1,50 | 33% | 3,02 |
| 3,5 peste | 46% | 2,18 | 54% | 1,85 |
| 4,5 sub | 28% | 3,55 | 72% | 1,39 |
| 5,5 sub | 15% | 6,57 | 85% | 1,18 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 118
- Galbene pe meci
- 3,9
- Faulturi pe meci
- 21,6
- Ajustare la galbene
- +3,7%
- Ajustare la faulturi
- −0,9%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Crystal Palace
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 11,1 / 15,9
- Șuturi pe poartă
- 3,7 / 5,3
- Cornere
- 2,9 / 6,3
- Faulturi
- 8,5 / 10,0
- Cartonașe galbene
- 1,3 / 1,1
- Ofsaiduri
- – / –
Nott'm Forest
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 14,1 / 14,9
- Șuturi pe poartă
- 4,2 / 4,2
- Cornere
- 3,8 / 4,7
- Faulturi
- 13,2 / 11,6
- Cartonașe galbene
- 2,3 / 1,7
- Ofsaiduri
- – / –