0–2
Brighton
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
SunderlandBrighton
12,6real 12
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 1313,3
Total estimat 25,9, interval 19–33, +1% față de ligă, real 25
Model de bază: 25,9 (folosit); Gbm v1: 24,5; Gbm v2: 24,8; Gbm s1 (șuturi): 25,1
3,9real 3
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 44,3
Total estimat 8,3, interval 5–12, −4% față de ligă, real 7
Model de bază: 8,3 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 8,5
4,4real 7
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 55,0
Total estimat 9,4, interval 5–14, −6% față de ligă, real 12
Model de bază: 9,4 (folosit); Gbm v1: 9,9; Gbm v2: 10,0
10,9real 8
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 1213,7
Total estimat 24,7, interval 18–31, +13% față de ligă, real 20
Model de bază: 24,7; Gbm v1: 24,7 (folosit); Gbm v2: 24,9
1,9real 0
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 12,1
Total estimat 4,0, interval 1–7, +6% față de ligă, real 1
Model de bază: 3,8; Gbm v1: 4,0 (folosit); Gbm v2: 4,1
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 25,9, interval 19–33
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 23,5 peste | 65% | 1,53 | 35% | 2,89 |
| 24,5 peste | 59% | 1,71 | 41% | 2,42 |
| 25,5 sub | 51% | 1,95 | 49% | 2,05 |
| 26,5 sub | 45% | 2,24 | 55% | 1,80 |
| 27,5 sub | 37% | 2,68 | 63% | 1,60 |
Șuturi pe poartă total estimat 8,3, interval 5–12
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 71% | 1,40 | 29% | 3,50 |
| 7,5 sub | 59% | 1,71 | 41% | 2,41 |
| 8,5 sub | 45% | 2,21 | 55% | 1,82 |
| 9,5 sub | 33% | 3,06 | 67% | 1,49 |
| 10,5 sub | 22% | 4,51 | 78% | 1,29 |
Cornere total estimat 9,4, interval 5–14
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 7,5 peste | 70% | 1,42 | 30% | 3,39 |
| 8,5 peste | 59% | 1,70 | 41% | 2,42 |
| 9,5 peste | 46% | 2,16 | 54% | 1,86 |
| 10,5 peste | 35% | 2,84 | 65% | 1,54 |
| 11,5 peste | 25% | 3,99 | 75% | 1,33 |
Faulturi total estimat 24,7, interval 18–31
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 22,5 sub | 65% | 1,55 | 35% | 2,83 |
| 23,5 sub | 57% | 1,74 | 43% | 2,35 |
| 24,5 sub | 50% | 2,01 | 50% | 1,99 |
| 25,5 sub | 43% | 2,35 | 57% | 1,74 |
| 26,5 sub | 35% | 2,83 | 65% | 1,55 |
Cartonașe galbene total estimat 4,0, interval 1–7
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 2,5 sub | 75% | 1,33 | 25% | 3,99 |
| 3,5 sub | 57% | 1,76 | 43% | 2,31 |
| 4,5 sub | 37% | 2,71 | 63% | 1,58 |
| 5,5 sub | 22% | 4,57 | 78% | 1,28 |
| 6,5 sub | 12% | 8,21 | 88% | 1,14 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 55
- Galbene pe meci
- 3,8
- Faulturi pe meci
- 22,4
- Ajustare la galbene
- +1,4%
- Ajustare la faulturi
- +2,5%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Sunderland
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 13,2 / 12,1
- Șuturi pe poartă
- 4,0 / 3,5
- Cornere
- 4,2 / 4,9
- Faulturi
- 12,5 / 14,1
- Cartonașe galbene
- 2,1 / 2,0
- Ofsaiduri
- – / –
Brighton
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 16,9 / 10,0
- Șuturi pe poartă
- 5,8 / 3,4
- Cornere
- 5,8 / 4,1
- Faulturi
- 11,9 / 9,7
- Cartonașe galbene
- 1,7 / 1,6
- Ofsaiduri
- – / –