2–1
Fulham
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
IpswichFulham
14,0real 11
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 1313,5
Total estimat 27,5, interval 20–35, +8% față de ligă, real 24
Model de bază: 27,5 (folosit); Gbm v1: 28,0; Gbm v2: 27,4; Gbm s1 (șuturi): 27,0
4,4real 5
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 54,3
Total estimat 8,7, interval 5–13, +0% față de ligă, real 10
Model de bază: 8,7 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 8,9
4,2real 2
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 54,9
Total estimat 9,1, interval 5–13, −9% față de ligă, real 7
Model de bază: 9,1 (folosit); Gbm v1: 9,9; Gbm v2: 9,3
10,7real 8
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 1011,1
Total estimat 21,8, interval 16–28, +0% față de ligă, real 18
Model de bază: 22,5; Gbm v1: 21,8 (folosit); Gbm v2: 21,4
1,4real 2
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 42,1
Total estimat 3,5, interval 1–6, −7% față de ligă, real 6
Model de bază: 3,5; Gbm v1: 3,5 (folosit); Gbm v2: 3,5
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 27,5, interval 20–35
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 24,5 sub | 68% | 1,46 | 32% | 3,16 |
| 25,5 sub | 62% | 1,61 | 38% | 2,63 |
| 26,5 sub | 55% | 1,82 | 45% | 2,22 |
| 27,5 sub | 48% | 2,07 | 52% | 1,94 |
| 28,5 sub | 42% | 2,38 | 58% | 1,73 |
| 29,5 sub | 36% | 2,77 | 64% | 1,57 |
Șuturi pe poartă total estimat 8,7, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 76% | 1,32 | 24% | 4,10 |
| 7,5 peste | 63% | 1,58 | 37% | 2,71 |
| 8,5 peste | 50% | 1,99 | 50% | 2,01 |
| 9,5 peste | 37% | 2,70 | 63% | 1,59 |
| 10,5 sub | 26% | 3,85 | 74% | 1,35 |
Cornere total estimat 9,1, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 7,5 sub | 68% | 1,48 | 32% | 3,09 |
| 8,5 sub | 55% | 1,81 | 45% | 2,24 |
| 9,5 sub | 43% | 2,31 | 57% | 1,76 |
| 10,5 sub | 32% | 3,17 | 68% | 1,46 |
| 11,5 sub | 22% | 4,46 | 78% | 1,29 |
Faulturi total estimat 21,8, interval 16–28
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 19,5 sub | 68% | 1,47 | 32% | 3,13 |
| 20,5 sub | 60% | 1,67 | 40% | 2,50 |
| 21,5 sub | 51% | 1,95 | 49% | 2,05 |
| 22,5 sub | 43% | 2,32 | 57% | 1,76 |
| 23,5 sub | 36% | 2,82 | 64% | 1,55 |
Cartonașe galbene total estimat 3,5, interval 1–6
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 1,5 peste | 86% | 1,17 | 14% | 6,93 |
| 2,5 peste | 67% | 1,49 | 33% | 3,04 |
| 3,5 peste | 46% | 2,17 | 54% | 1,86 |
| 4,5 peste | 29% | 3,50 | 71% | 1,40 |
| 5,5 peste | 15% | 6,47 | 85% | 1,18 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 10
- Galbene pe meci
- 4,1
- Faulturi pe meci
- 23,9
- Ajustare la galbene
- +4,8%
- Ajustare la faulturi
- +5,3%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Ipswich
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 11,9 / 15,3
- Șuturi pe poartă
- 3,8 / 5,0
- Cornere
- 3,4 / 4,8
- Faulturi
- 11,0 / 10,3
- Cartonașe galbene
- 1,7 / 2,1
- Ofsaiduri
- – / –
Fulham
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 14,3 / 13,9
- Șuturi pe poartă
- 4,2 / 4,4
- Cornere
- 5,7 / 4,5
- Faulturi
- 10,9 / 10,6
- Cartonașe galbene
- 1,7 / 1,0
- Ofsaiduri
- – / –