5–1
Bournemouth
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
ChelseaBournemouth
12,9real 10
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 912,3
Total estimat 25,2, interval 18–33, −1% față de ligă, real 19
Model de bază: 25,2 (folosit); Gbm v1: 25,7; Gbm v2: 25,8; Gbm s1 (șuturi): 25,5
4,0real 6
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 44,8
Total estimat 8,8, interval 5–13, +1% față de ligă, real 10
Model de bază: 8,8 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 9,0
5,8real 1
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 74,7
Total estimat 10,5, interval 6–15, +5% față de ligă, real 8
Model de bază: 10,5 (folosit); Gbm v1: 10,3; Gbm v2: 10,4
10,5real 7
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 1512,3
Total estimat 22,8, interval 17–29, +5% față de ligă, real 22
Model de bază: 22,5; Gbm v1: 22,8 (folosit); Gbm v2: 23,0
1,7real 0
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 42,4
Total estimat 4,0, interval 2–7, +7% față de ligă, real 4
Model de bază: 4,5; Gbm v1: 4,0 (folosit); Gbm v2: 4,1
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 25,2, interval 18–33
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 23,5 sub | 60% | 1,66 | 40% | 2,50 |
| 24,5 sub | 53% | 1,88 | 47% | 2,13 |
| 25,5 sub | 46% | 2,19 | 54% | 1,84 |
| 26,5 sub | 39% | 2,54 | 61% | 1,65 |
| 27,5 sub | 32% | 3,08 | 68% | 1,48 |
Șuturi pe poartă total estimat 8,8, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 76% | 1,31 | 24% | 4,18 |
| 7,5 peste | 64% | 1,56 | 36% | 2,79 |
| 8,5 peste | 51% | 1,96 | 49% | 2,04 |
| 9,5 peste | 38% | 2,61 | 62% | 1,62 |
| 10,5 sub | 27% | 3,68 | 73% | 1,37 |
Cornere total estimat 10,5, interval 6–15
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 8,5 sub | 70% | 1,43 | 30% | 3,34 |
| 9,5 sub | 59% | 1,70 | 41% | 2,42 |
| 10,5 sub | 47% | 2,12 | 53% | 1,89 |
| 11,5 sub | 36% | 2,78 | 64% | 1,56 |
| 12,5 sub | 27% | 3,73 | 73% | 1,37 |
Faulturi total estimat 22,8, interval 17–29
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 20,5 peste | 67% | 1,49 | 33% | 3,05 |
| 21,5 peste | 60% | 1,68 | 40% | 2,48 |
| 22,5 sub | 51% | 1,96 | 49% | 2,04 |
| 23,5 sub | 43% | 2,32 | 57% | 1,76 |
| 24,5 sub | 36% | 2,81 | 64% | 1,55 |
Cartonașe galbene total estimat 4,0, interval 2–7
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 2,5 peste | 76% | 1,32 | 24% | 4,08 |
| 3,5 peste | 57% | 1,75 | 43% | 2,34 |
| 4,5 sub | 37% | 2,67 | 63% | 1,60 |
| 5,5 sub | 23% | 4,43 | 77% | 1,29 |
| 6,5 sub | 12% | 8,08 | 88% | 1,14 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 65
- Galbene pe meci
- 3,9
- Faulturi pe meci
- 20,2
- Ajustare la galbene
- +2,1%
- Ajustare la faulturi
- −6,8%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Chelsea
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 12,4 / 13,0
- Șuturi pe poartă
- 3,9 / 5,3
- Cornere
- 6,0 / 4,9
- Faulturi
- 10,7 / 13,4
- Cartonașe galbene
- 2,3 / 2,4
- Ofsaiduri
- – / –
Bournemouth
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 13,8 / 11,4
- Șuturi pe poartă
- 4,9 / 3,6
- Cornere
- 5,2 / 4,8
- Faulturi
- 12,0 / 12,1
- Cartonașe galbene
- 2,4 / 1,7
- Ofsaiduri
- – / –