2–2
Brentford
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
Aston VillaBrentford
14,3real 20
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 1413,1
Total estimat 27,4, interval 20–35, +7% față de ligă, real 34
Model de bază: 27,4 (folosit); Gbm v1: 27,6; Gbm v2: 26,9; Gbm s1 (șuturi): 27,3
4,8real 7
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 44,3
Total estimat 9,1, interval 5–13, +5% față de ligă, real 11
Model de bază: 9,1 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 9,0
5,7real 2
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 24,5
Total estimat 10,2, interval 6–15, +2% față de ligă, real 4
Model de bază: 10,2 (folosit); Gbm v1: 10,5; Gbm v2: 10,5
9,7real 7
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 2411,8
Total estimat 21,5, interval 15–28, −1% față de ligă, real 31
Model de bază: 22,4; Gbm v1: 21,5 (folosit); Gbm v2: 21,7
1,6real 2
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 52,0
Total estimat 3,6, interval 1–6, −5% față de ligă, real 7
Model de bază: 4,1; Gbm v1: 3,6 (folosit); Gbm v2: 3,9
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 27,4, interval 20–35
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 24,5 peste | 68% | 1,48 | 32% | 3,08 |
| 25,5 peste | 61% | 1,63 | 39% | 2,58 |
| 26,5 peste | 54% | 1,84 | 46% | 2,19 |
| 27,5 peste | 48% | 2,09 | 52% | 1,92 |
| 28,5 peste | 41% | 2,44 | 59% | 1,69 |
| 29,5 peste | 35% | 2,85 | 65% | 1,54 |
Șuturi pe poartă total estimat 9,1, interval 5–13
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 7,5 peste | 68% | 1,46 | 32% | 3,16 |
| 8,5 peste | 56% | 1,80 | 44% | 2,25 |
| 9,5 peste | 43% | 2,35 | 57% | 1,74 |
| 10,5 peste | 31% | 3,19 | 69% | 1,46 |
| 11,5 sub | 22% | 4,65 | 78% | 1,27 |
Cornere total estimat 10,2, interval 6–15
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 8,5 sub | 67% | 1,49 | 33% | 3,05 |
| 9,5 sub | 56% | 1,79 | 44% | 2,27 |
| 10,5 sub | 44% | 2,25 | 56% | 1,80 |
| 11,5 sub | 33% | 3,01 | 67% | 1,50 |
| 12,5 sub | 24% | 4,18 | 76% | 1,31 |
Faulturi total estimat 21,5, interval 15–28
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 19,5 peste | 65% | 1,55 | 35% | 2,83 |
| 20,5 peste | 57% | 1,76 | 43% | 2,31 |
| 21,5 peste | 48% | 2,06 | 52% | 1,94 |
| 22,5 peste | 41% | 2,47 | 59% | 1,68 |
| 23,5 peste | 33% | 3,01 | 67% | 1,50 |
Cartonașe galbene total estimat 3,6, interval 1–6
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 1,5 peste | 86% | 1,16 | 14% | 7,38 |
| 2,5 peste | 69% | 1,45 | 31% | 3,21 |
| 3,5 peste | 48% | 2,09 | 52% | 1,92 |
| 4,5 peste | 30% | 3,31 | 70% | 1,43 |
| 5,5 peste | 16% | 6,07 | 84% | 1,20 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 157
- Galbene pe meci
- 3,8
- Faulturi pe meci
- 23,1
- Ajustare la galbene
- −0,6%
- Ajustare la faulturi
- +5,8%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Aston Villa
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 10,7 / 15,1
- Șuturi pe poartă
- 3,5 / 5,1
- Cornere
- 4,1 / 5,1
- Faulturi
- 10,5 / 11,4
- Cartonașe galbene
- 1,8 / 2,1
- Ofsaiduri
- – / –
Brentford
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 13,6 / 15,6
- Șuturi pe poartă
- 4,0 / 5,6
- Cornere
- 4,5 / 6,6
- Faulturi
- 11,9 / 8,5
- Cartonașe galbene
- 2,2 / 2,2
- Ofsaiduri
- – / –