2–1
Leeds
Predicție retroactivă: calculată doar din meciurile jucate înainte de acesta.
ArsenalLeeds
15,7real 13
Șuturimedia ligii: 25,5 pe meci
real 1110,0
Total estimat 25,7, interval 19–33, +1% față de ligă, real 24
Model de bază: 25,7 (folosit); Gbm v1: 26,7; Gbm v2: 26,2; Gbm s1 (șuturi): 26,1
5,4real 6
Șuturi pe poartămedia ligii: 8,7 pe meci
real 52,8
Total estimat 8,3, interval 5–12, −4% față de ligă, real 11
Model de bază: 8,3 (folosit); Gbm s1 (șuturi): 8,5
5,8real 2
Corneremedia ligii: 10,0 pe meci
real 43,4
Total estimat 9,2, interval 5–14, −8% față de ligă, real 6
Model de bază: 9,2 (folosit); Gbm v1: 9,6; Gbm v2: 9,8
10,1real 12
Faulturimedia ligii: 21,8 pe meci
real 2011,8
Total estimat 21,9, interval 16–28, +1% față de ligă, real 32
Model de bază: 23,4; Gbm v1: 21,9 (folosit); Gbm v2: 22,2
1,4real 1
Cartonașe galbenemedia ligii: 3,8 pe meci
real 41,9
Total estimat 3,3, interval 1–6, −13% față de ligă, real 5
Model de bază: 3,8; Gbm v1: 3,3 (folosit); Gbm v2: 3,8
–
Ofsaidurimedia ligii: – pe meci
–
Total estimat –
media ligii pe echipă
valoarea reală
Liniile
Șansa calculată pentru fiecare linie și cota corectă, adică cota la care pariul n-ar avea nici avantaj, nici dezavantaj. O cotă la casă peste cota corectă înseamnă valoare, dacă modelul are dreptate.
Șuturi total estimat 25,7, interval 19–33
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 23,5 peste | 63% | 1,58 | 37% | 2,72 |
| 24,5 sub | 56% | 1,77 | 44% | 2,30 |
| 25,5 sub | 49% | 2,03 | 51% | 1,97 |
| 26,5 sub | 43% | 2,34 | 57% | 1,75 |
| 27,5 sub | 36% | 2,76 | 64% | 1,57 |
Șuturi pe poartă total estimat 8,3, interval 5–12
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 6,5 peste | 71% | 1,40 | 29% | 3,50 |
| 7,5 peste | 59% | 1,71 | 41% | 2,41 |
| 8,5 peste | 45% | 2,21 | 55% | 1,82 |
| 9,5 peste | 33% | 3,06 | 67% | 1,49 |
| 10,5 peste | 22% | 4,51 | 78% | 1,28 |
Cornere total estimat 9,2, interval 5–14
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 7,5 sub | 69% | 1,45 | 31% | 3,22 |
| 8,5 sub | 57% | 1,76 | 43% | 2,32 |
| 9,5 sub | 45% | 2,24 | 55% | 1,80 |
| 10,5 sub | 33% | 3,06 | 67% | 1,48 |
| 11,5 sub | 23% | 4,36 | 77% | 1,30 |
Faulturi total estimat 21,9, interval 16–28
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 19,5 peste | 69% | 1,46 | 31% | 3,19 |
| 20,5 peste | 61% | 1,65 | 39% | 2,53 |
| 21,5 peste | 52% | 1,93 | 48% | 2,08 |
| 22,5 peste | 44% | 2,30 | 56% | 1,77 |
| 23,5 peste | 36% | 2,79 | 64% | 1,56 |
Cartonașe galbene total estimat 3,3, interval 1–6
| Linia | Peste | Cotă corectă | Sub | Cotă corectă |
|---|---|---|---|---|
| 1,5 peste | 83% | 1,20 | 17% | 5,90 |
| 2,5 peste | 63% | 1,58 | 37% | 2,73 |
| 3,5 peste | 41% | 2,42 | 59% | 1,70 |
| 4,5 peste | 24% | 4,17 | 76% | 1,31 |
| 5,5 sub | 12% | 8,16 | 88% | 1,14 |
Arbitrul
- Meciuri în bază
- 142
- Galbene pe meci
- 3,5
- Faulturi pe meci
- 22,2
- Ajustare la galbene
- −5,6%
- Ajustare la faulturi
- +1,9%
Cu puține meciuri, arbitrul e tras spre media ligii, ca să nu credem în trei meciuri norocoase.
Arsenal
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 13,9 / 9,8
- Șuturi pe poartă
- 5,1 / 2,4
- Cornere
- 4,5 / 3,2
- Faulturi
- 10,2 / 13,8
- Cartonașe galbene
- 1,5 / 2,7
- Ofsaiduri
- – / –
Leeds
Media ultimelor 10 meciuri, pentru și împotrivă
- Șuturi
- 12,0 / 15,0
- Șuturi pe poartă
- 3,7 / 5,1
- Cornere
- 4,1 / 6,4
- Faulturi
- 10,5 / 11,3
- Cartonașe galbene
- 1,6 / 2,3
- Ofsaiduri
- – / –